Loading...

O FUNDACJI

Głównym celem fundacji „Bardzo Dziki Wschód” jest aktywizacja podlaskiego środowiska
filmowego. Chcemy go osiągnąć przede wszystkim realizując duże produkcje filmowe, ale także
poprzez różne formy integracji, warsztatów szkoleń, happeningów dla młodych twórców. Tych,
którzy odważą się na własne realizacje, mamy zamiar wspierać naszym doświadczeniem, pomocą
finansową lub rzeczową i promować ich twórczości w kraju i zagranicą.

TWARZE FUNDACJI

Bardzo Dziki Wschód to ludzie. Aktorzy, technicy audiowizualni, reżyserzy, charakteryzatorzy, muzycy, malarze, artyści sztuk wszelakich, ci mniej znani i powszechnie rozpoznawalni na świecie. Wszyscy którzy chcą tworzyć historię podlaskiej kinematografii w każdym z jej obszarów działania. Jest nas coraz więcej i jesteśmy coraz dziksi.

BARDZO DZIKIE WARSZTATY

Głównym celem fundacji „Bardzo Dziki Wschód” jest aktywizacja podlaskiego środowiska filmowego. Chcemy go osiągnąć przede wszystkim realizując duże produkcje filmowe, ale także poprzez różne formy integracji, warsztatów szkoleń, happeningów dla młodych twórców. Tych, którzy odważą się na własne realizacje, mamy zamiar wspierać naszym doświadczeniem, pomocą
finansową lub rzeczową i promować ich twórczości w kraju i zagranicą.

Jeżeli uczniem szkoły średniej i jesteś mieszkańcem Województwa Podlaskiego – zapraszamy!
Warsztaty Zimowe odbędą się w dniach 23-29 stycznia 2023 roku.

PRODUKCJA FILMOWA

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Czarna Dama

“Czarna Dama” to kryminał noir, stworzony w całości przez białostockich twórców. Akcja filmu rozgrywa się w przedwojennym Białymstoku. Na tle bojarskich uliczek i okazałego gmachu Ritza, kościelnych wież, prawosławnych kopuł i nieistniejącej już wielkiej synagogi poznajemy losy Igi – warszawskiej prostytutki, która ucieka do rodzinnego miasta przed ścigającym ją sutenerem.

Film miał premierę 2 września 2021 r.

Żywie pank

“Żywie pank” – nasza kolejna produkcja przenosi nas do Hajnówki lat dziewięćdziesiątych. Z oddali słychać tam tylko pomruk wielkiej puszczy, ale wystarczy przysłuchać się nieco uważniej, by doszedł nas polsko-białoruski gwar leśnego miasteczka, nieustanny jazgot tartacznych pił i skowyt punkowej rebelii, której podlaską kolebką była właśnie Hajnówka.

Nieco mniejszy, ale o ileż ciekawszy rumor tworzą miejscowe szeptuchy, kłusownicy i inni mieszkańcy lasu, a do tego jurodiwi – prawosławni asceci, którzy w geście religijnego wyrzeczenia postanowili pozbyć się rozumu. Jeszcze ciszej, choć bardziej niepokojąco szemrze wyrastająca z puszczy fabryka chemiczna, jednak najbardziej podejrzane dźwięki niosą się z zamurowanych na głucho ścian.

Planowana premiera filmu: 2024 rok.

Dla mediów

pliki do pobrania

BARDZO DZIKI WSCHÓD
FUNDACJA ROZWOJU PODLASKIEJ KINEMATOGRAFII

Numer KRS: 0000837445
NIP: 542 340 01 52
REGON: 385921629

adres:
15-103 Białystok
UL. BITWY BIAŁOSTOCKIEJ 4A /212
mail:
fundacja@bardzodzikiwschod.pl

Numer konta:
57 1140 2004 0000 3402 8144 5999
(mBank)

Zwolnienie z VAT na podstawie art. 113 ust. 1 Ustawy

Zwiastun

Zwiastun pełnometrażowego filmu opublikowany w sierpniu 2021 roku.