Loading...

BARDZO DZIKIE WARSZTATY FILMOWE TO PROPOZYCJA EDUKACYJNA ZORGANIZOWANA WE WSPÓŁPRACY ZE SZKOŁĄ FILMOWĄ W ŁODZI DLA MŁODZIEŻY W WIEKU 15-19 LAT ZAINTERESOWANEJ TEMATYKĄ FILMOWĄ. WARSZTATY MAJĄ FORMĘ STACJONARNĄ (KUKLE), TRWAJĄ 7 DNI, PODCZAS KTÓRYCH ODBĘDĄ SIĘ ZAJĘCIA Z PODSTAWOWYCH DZIEDZIN KINETOGRAFII.
BARDZO DZIKIE WARSZTATY FILMOWE TO PROPOZYCJA EDUKACYJNA ZORGANIZOWANA WE WSPÓŁPRACY ZE SZKOŁĄ FILMOWĄ W ŁODZI DLA MŁODZIEŻY W WIEKU 15-19 LAT ZAINTERESOWANEJ TEMATYKĄ FILMOWĄ. WARSZTATY MAJĄ FORMĘ STACJONARNĄ (KUKLE), TRWAJĄ 7 DNI, PODCZAS KTÓRYCH ODBĘDĄ SIĘ ZAJĘCIA Z PODSTAWOWYCH DZIEDZIN KINETOGRAFII.

REKRUTACJA

Na Warsztaty zostanie przyjętych 14 uczestników. Razem ze zgłoszeniem kandydaci są zobowiązani do przesłania krótkiego pomysłu na film – forma dowolna. Autorzy najciekawszych pomysłów zostaną zaproszeni do 2 etapu – na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się w formie online.

TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ DO DRUGIEJ EDYCJI WARSZTATÓW:
9 CZERWCA 2023

Założenia kursu

Za merytoryczną wartość Bardzo Dzikich Warsztatów odpowiada najważniejsza instytucja edukacji filmowej w Polsce – Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L.Schillera w Łodzi. Jej wykładowcy opracowali dedykowany uczestnikom program kursu, który przybliży wszystkie aspekty związane z pracą nad filmem. Nauczą się tworzyć krótkie formy filmowe za pomocą budżetowych sprzętów filmowych. Poznają pracę na planie filmowym. Na zakończenie kursu powstaną dwie sceny fabularne, napisane oraz zrealizowane przez uczestników w grupach, pod nadzorem wykładowców.

SZKOŁA FILMOWA W ŁODZI

Szkoła Filmowa w Łodzi – jedna z najstarszych uczelni filmowych na świecie – w programie studiów kładzie szczególny nacisk na ćwiczenia praktyczne. Szkoła kształci studentów w dziedzinie sztuki filmowej, telewizyjnej, fotograficznej oraz aktorskiej. Studenci zdobywają wiedzę przygotowującą do pracy reżysera, operatora, animatora, fotografika, scenarzysty, montażysty, kierownika produkcji i aktora. Nauka obejmuje praktyczne zajęcia warsztatowe oraz teorię i historię kultury i sztuki, służącą wszechstronnemu rozwojowi artystycznemu i naukowemu.

WYKŁADOWCY

Adam Woronowicz – pochodzi z Podlasia.

W 1997 r. ukończył warszawską Akademię Teatralną, w tym samym roku zadebiutował w teatrze. Grał i wciąż gra u najlepszych reżyserów teatralnych oraz filmowych. Krzysztof Warlikowski, Grzegorz Jarzyna, Jan Kidawa-Błoński, Filip Bajon to tylko kilka nazwisk. Jest laureatem licznych nagród teatralnych, w tym prestiżowego Feliksa Warszawskiego oraz Honorowym Ambasadorem Województwa Podlaskiego. Aktor ma na koncie wiele znakomitych ról teatralnych i filmowych. Serca szerokiej publiczności podbił jako ksiądz Jerzy Popiełuszko w „Popiełuszko. Wolność jest w nas” w reżyserii Rafał Wieczyńskiego. Twórca wybitnych kreacji w filmach: “7 uczuć”, “Kamerdyner”, “Teściowie”, “Zupa nic” oraz “Czarna Dama”.

Jan Bujnowski– urodzony w 1994 roku w Białymstoku.

Reżyser i scenarzysta, absolwent studiów magisterskich i obecnie doktorant na Wydziale Reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. Wcześniej studiował dziennikarstwo i historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Jego krótkometrażowe filmy “Wehikuł czasu”, “Krzyżówka”, “Olimpijczyk” i “Diabeł” były pokazywane na ponad 60 festiwalach filmowych na świecie, w tym na wydarzeniach
o wysokiej randze międzynarodowej, jak festiwale w Clermont-Ferrand, Oberhausen, Bilbao czy Berlinie, a także na festiwalach w Polsce (m.in. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych “Młodzi i Film” czy Warszawski Festiwal Filmowy). Jest laureatem Nagrody im. Jana Machulskiego w kategorii Scenariusz za film “Krzyżówka”, a także laureatem Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia dla studentów uczelni artystycznych.

Oprócz działalności reżyserskiej aktywnie działa na polu edukacji filmowej, prowadząc warsztaty filmowe dla młodzieży i dorosłych.

Katarzyna Drozdowicz – absolwentka łódzkiej PWSFTviT na Wydziale Reżyserii, specjalność montaż filmowy.

Aktualnie współpracuje z wydziałem i jest studentką Szkoły Doktorskiej PWSFTviT. Pracuje przy różnych formach filmowych: filmach dokumentalnych, fabularnych, serialach, teledyskach, videoart’ach, widowiskach teatralnych. Jej film dyplomowy “Dog Days” w reżyserii Zuzanny Grajcewicz zdobył główną nagrodę na Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film w Koszalinie. Prowadziła warsztaty montażowe m.in w ramach Film Spring Open, festiwalu Grand OFF, Szkoły Teledysku.

NATALIA JACHEĆ – w 2021 roku ukończyła studia montażu filmowego na wydziale reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi.

Od roku akademickiego 2020/2021 Natalia prowadzi zajęcia na pierwszym oraz drugim roku montażu w Szkole Filmowej w Łodzi. Również od roku akademickiego 2021/2022 jest doktorantką o specjalności montaż filmowy w PWSFTviT. Natalia zajmuję się montażem form fabularnych i dokumentalnych. W swoim dorobku ma następujące filmy „Jak pływać, żeby nie utonąć” reż. Anna Pawluczuk, „Poczekalnia” reż. Aleksandra Folczak, „Różne drogi do świętości” reż. Aniela Gabryel oraz „Krzyk: Losing control” reż. Ewa Wikieł.

PARTNERZY

Partnerem Warsztatów jest Miasto Suwałki oraz Suwalski Ośrodek Kultury, organizator Festiwalu Filmowego “Wajda na Nowo”.

Zadanie publiczne współfinansowaneze środków Województwa Podlaskiego.

Harmonogram oraz zapisy

Kurs będzie odbywał się w terminie 3-9 lipca 2023 w Kuklach.

Warsztaty są bezpłatne

Każdy uczestnik otrzymuje bezpłatnie pełne zakwaterowanie i wyżywienie oraz wiedzę merytoryczną i praktyczną przekazaną przez profesjonalistów podczas 7-dniowego obozu filmowego.

Dzień 1 – poniedziałek

warsztaty wprowadzające – analizy filmów, scen, narzędzi reżyserskich, podział na dwie grupy robocze

Dzień 2 – wtorek

warsztaty scenariuszowe – praca nad pomysłami na oba filmy

Dzień 3 – środa

warsztaty aktorskie (Adam Woronowicz)

Dzień 4 – czwartek

warsztaty reżysersko – operatorskie

Dzień 5 – piątek

realizacja zdjęć

Dzień 6 – sobota

warsztaty montażowe, projekcja i wspólna analiza zrealizowanych fimlów.

Dzień 7 – niedziela

zakończenie i podsumowanie warsztatów, powrót do domu

BARDZO DZIKI WSCHÓD
FUNDACJA ROZWOJU PODLASKIEJ KINEMATOGRAFII

 

adres:
15-103 Białystok
UL. BITWY BIAŁOSTOCKIEJ 4A /212

mail:
fundacja@bardzodzikiwschod.pl

tel:
tel.: 691 130 619

BARDZO DZIKI WSCHÓD
FUNDACJA ROZWOJU PODLASKIEJ KINEMATOGRAFII

 

adres:
15-103 Białystok
UL. BITWY BIAŁOSTOCKIEJ 4A /212

mail:
fundacja@bardzodzikiwschod.pl

tel:
tel.: 691 130 619